Előző
Következő

00:04:58
00:18:09
00:30:38
00:48:34
[C]ool[T]eam [A]nime TOP v2.0 Anime Zone Topsite
 Téma nyomtatása
Dragon Ball Online - MMORPG
Kiru Hoshino
A kizárólag interneten játszható Dragon Ball: Online a Namco Bandai és a CJ Internet Corporation megbízásából az NTL Inc, a Bird Studio és a Shueisha műhelyében, japán és dél-koreai kooperációban készül. A fejlesztés igen jól halad, a béta tesztek már tavaly nyár óta zajlanak, és ha minden igaz, Dél-Koreában már év végén meg fog jelenni a játék. A japán premiert 2009 elejére tervezik a készítők, míg a nemzetközi színrelépés csak ezután várható - sajnos hivatalos dátumot egyelőre nem kaptunk.

www.gamekapocs.hu/media/galeria/jatek/2/2341/4610/161888_normal_ecikk1.jpg

A projekt nagyságát az is mutatja, hogy a játék karakterein, helyszínein és eseményein maga Akira Toriyama, a Dragon Ball sorozat atyja dolgozik, immáron öt kerek éve. A Dragon Ball: Online története amúgy az 1000. évben játszódik, kerek 216 évvel a Dragon Ball Z rajzfilm eseményei után. Az elmúlt két évszázadban jó sok dolog történt a világban, többek közt megjelent a Földön a majin faj, sőt feltűntek a yardratinok is. A játék a Dragon Ball és a Dragon Ball GT sorozattal ellentétben nem a komikus jelenetekre és az aranyos történetmesélésre, sokkal inkább a harcokra és a karakterek fejlődésére helyezi a hangsúlyt, valahogy úgy, mint a Dragon Ball Z tette anno.

www.gamekapocs.hu/media/galeria/jatek/2/2341/4610/161889_normal_ecikk2.jpg

A virtuális világban való kalandozásunk több részből fog állni. Kutathatunk a híres sárkánygömbök után - ahogy a rajzfilmben, itt is hét darab lesz belőle szétszórva, és a sárkány itt is teljesíti annak a kívánságát, aki összegyűjti őket. A gömbök ezután véletlenszerűen újra szétszóródnak majd, hogy indulhasson az újabb kutatás és keresgélés.

www.gamekapocs.hu/media/galeria/jatek/2/2341/4610/161890_normal_ecikk3.jpg

Mindezek alatt természetesen érintkezhetünk majd az NPC-kkel és a hús-vér játékosokkal egyaránt. Lesznek PVP (player versus player) és PVE (player versus environment) harcok, sőt nevezhetünk majd a Tenkaichi Budokai bajnokságra is. Az egyik legizgalmasabb lehetőség viszont a Timemachine Quest lesz, melyben egy időgép segítségével visszautazhatunk a Dragon Ball történelemben, és lejátszhatunk majd olyan harcokat és küldetéseket, melyeket eddig csak a rajzfilmben vagy a képregényben láthattunk. Emellett lesz virtuális pénz, melyet a városokban tudunk majd elkölteni, karakterünk pedig vérbeli RPG-hez híven tapasztalatpontos rendszerben fog fejlődni.

www.gamekapocs.hu/media/galeria/jatek/2/2341/4610/161891_normal_ecikk4.jpg

Eddig három játszható fajt jelentettek be a fejlesztők - az emberek, a namekok és a majinok már biztos szerepelni fognak a Dragon Ball: Online-ban. A saiyanok az 1000. évben sajnos már nem részei a sorozatnak, így ők elvileg totálisan kimaradnak majd a játékból is, bár nem lenne rossz, ha valami történeti csavarással visszahoznák őket. A virtuális Dragon Ball világba való csatlakozáskor először fajt, azután osztályt kell majd választanunk, majd jöhet a színezgetés és testre szabás, ezt követően pedig indulhat is a móka.

www.gamekapocs.hu/media/galeria/jatek/2/2341/4610/161892_normal_ecikk5.jpg

Az embereken belül három osztály lesz, martial artist, spiritualist, és engineer. Az első osztályba a Yamuchahoz és Tenshinhanhoz hasonló harcművészek tartoznak majd, a másodikba a ki-erőt használók, míg az utolsóba a Bulma-féle mérnökök, akik profi, saját készítésű fegyverekkel és felszerelésekkel egyensúlyozzák ki hátrányukat. A namek fajt választva választhatjuk a dragon clan és a warriors osztályt, ez előbbiben a Dendéhez és Kamihoz hasonló varázslók tartoznak majd, utóbbiba pedig a klasszikus értelemben vett, Piccolora és Nailre hajazó harcosok. A majinokon belül strange és large osztályt választhatunk majd, a strangeben a vékony, gonosz kinézetű majinok lesznek, míg a large a dagadt, de boldog példányok gyűjtőhelye lesz.

www.gamekapocs.hu/media/galeria/jatek/2/2341/4610/161893_normal_ecikk6.jpg

Jópofa ötlet, hogy a többi MMO-tól eltérően a Dragon Ball: Online-ban karakterünk kisgyerekként kezdi majd az életét, majd az játékban eltöltött időtől és aktivitástól függően fog öregedni. Azt nem tudjuk, hogy milyen hosszú lesz a teljes kifejlődési folyamat, míg karakterünk eléri a maximális életkort, de valószínűleg nem egy-két hétig kell majd dolgozni rajta.

www.gamekapocs.hu/media/galeria/jatek/2/2341/4610/161894_normal_ecikk7.jpg

A grafikáról is érdemes még pár szót ejteni. A játék kinézete a cel-shading technológiának köszönhetően teljesen a rajzfilmre fog hasonlítani, azzal a kivétellel, hogy a fények és a speciális effektek itt csili-vili modern megoldásokkal kelnek majd életre. Ahogy a képeken is látszik, nem a Dragon Ball: Online nem lesz egy nextgen gyönyör, de ennek megfelelően legalább a gépigény is alacsony lesz. Állítólag már egy 512 MB memóriával, és egy egymagos, 2GHz-es procival felszerelt gépen is simán menni fog a cucc, ami azért valljuk be, igen kedvező, főleg a notebookosokra nézve.

- Magyar DBO weboldal. Regisztráció, letöltés, cikkek és érdekességek.

Jó játékot.
Szerkesztette: Kiru Hoshino - 2011 szeptember 24 13:26:49
Valami

http://www.animezone.hu
hitsugaya toshiro
nekem az lenne a kérdésem hogy ahol ítt alul írtad. ahol a legtöbb magyar játszik az ingyenes?
urald a fagyos ?gboltot, J?GF?RGETEG!
users2.ml.mindenkilapja.hu/users/bleach555/uploads/Fejlec5-1.jpg

Kiru Hoshino
Az egész game lényegében ingyenes. De csak koreaiak tudnak regelni. Ezért van az, hogy potom 3000-ért lehet venni accountot. De van aki ugy reggelt, hogy egy koreai chaten írt és megkért ott egy felhasznalót. De az SG fórumot is érdemes végigolvasni illetve ott lehet segítséget kérni is.
Valami

Mosquito
És szerintetek lesz egyszer majd magyar szerver??

Kiru Hoshino
Esélytelen. Grin Viszont már csináltunk Magyar Patchet. Pfft
Valami

Kiru Hoshino
Újdonság, hogy június 15 óta taiwani szerverre ingyen lehet regisztrálni. Smile Minden infó a fent leírt magyar weblapon.
Valami

mugiwara
Játszottam rajta, nagyon jó játék, csak elég gyenge hozzá a netem, szóval abbakellet hagynom, mert eléggé szaggatott. Azóta is szüleimet próbálom meggyőzni, hogy valami normálisabb netet köttessünk be, vagy erősítsük fel ezt (bár sokat nem érnénk az erősítéssel, mert azért ugyebár többet kell fizetni, viszont találtam olyan netet is, ahol annyit kell fizetni mint most és korlátlan) Ajánlom mindenkinek, egy próbát biztosan megér! Smile
Csend
Egy olyan dolog, ami f?j,
Egy olyan dolog ami ?l.....

Soha nem voltam veled kedves, csak j? kedvem volt....
Krisz

erdei
nem is halottam még a Kinai szerverrol h lesz

Kiru Hoshino
Nem lesz van. Ezen játszunk.
Valami

brczy
Shockén leszedtem a magyar patchet meg a játékot, de a fele taiwani

Mawaruy
Szerintem nagyon jó a játék, megér egy próbát...akár többet is Grin
"!..F?L?NK ATT?L, AMI ALAKTALAN..!"

http://mawaruy.blogspot.com/
kerteszr2
nem segitnetek en is jacodtam !!! csak nem tudoms e angol se magyar pachet felrakni es nem tudom miert nem segitetek? jahm es amugy egy magyart se talalok szeron mert van ez?

Ugrás a fórumra:
Hasonló témák
Téma Fórum Válaszok Utolsó üzenet
Anime stílusu mmorpg-k Anime Játékok 28 2013 november 13 17:23:16
Dragon Ball Z Rajzaitok 12 2013 augusztus 02 08:53:05
Dragon Ball Z Animék 20 2012 június 12 12:09:55
Dragon Ball GT Szinkronkibeszélő Pro vs. Kontra Animék 4 2011 december 24 18:02:25
Adatvédelmi nyilatkozat | Jogi nyilatkozat | Felhasználási feltételek Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.